Proč ovčí vlnu

Ovčí vlna obsahuje lanolin (tuk z vlny), který ji chrání před znečištěním a podporuje tzv. samočistící schopnost.
Za vlhkého počasí nebo mlhy (ne za deště) je doporučeno výrobky z ovčí vlny větrat venku. Ovčí vlas nasaje vlhkost, zvýší svůj objem a postaví se. Lanolin má také uklidňující vliv na pokožku, zjemňuje ji a působí protizánětlivě. Hojně se používá například i v kosmetice.

Výrobky z ovčí vlny nejsou lékem a neléčí, mohou však velice pozitivně ovlivnit kvalitu vašeho spánku a mají celkově příznivý vliv na lidský organismus.

Lůžkoviny z ovčí vlny vytváří ideální prostředí pro klidný a relaxační spánek. Jsou praktické a odolné vůči znečištění, jejich údržba je jednoduchá. Mezi největší výhody ovčí vlny patří její termoregulačni vlastnosti. Ovčí vlas se smršťuje a roztahuje podle teploty okolí. Díky tomu je schopen přebírat tělesnou teplotu a nedochází k nadměrnému pocení nebo pocitu zimy. Vaše tělo může volně dýchat celým povrchem a je udržováno ve stálé teplotě. Tento fakt má velice příznivý vliv při potížích pohybového ústrojí (revmatismus, svaly, šlachy, klouby .....),
ale také při obtížích způsobené špatným krevním oběhem.

Další výhodou jsou její hygroskopické vlastnosti. Ovčí vlna má schopnost pohlcovat vlhkost až do 30% své hmotnosti a následně se jí při provětrání snadno zbavit do okolí. Na dotyk vždy zůstává suchá a příjemná.

Copyright 2016 Martin Fiala